مقایسه ابزار لدرمن OHT و گربر Center Drive

مقایسه ابزار لدرمن OHT و گربر Center Drive

مقایسه ابزار لدرمن OHT و گربر Center Drive

مقایسه ابزار لدرمن OHT و گربر Center Drive. در پاییز سال 2016، کمپانی گِربِرکه یک برند 80 ساله و باسابقه آمریکایی است در تولید ابزار؛ از یک محصول جدید پرده برداری کرد. محصولی که با یک توفان رسانه ایی و تبلیغاتی به بازار آمد. این محصول با یک شوک به بازار ابزارهای چند کاره ورود کرد. گربر یک انبردست خشابی 16 کاره را معرفی کرد با نام CENTER-DRIVE. لازم نبود که این ابزار قدرتمند خریداری شود تا بتوان با دیگر ابزارها مقایسه شود! گربر در صفحه فروش این محصول این ابزار را رقیبی برای محصول OHT و Wave  از ابزار های موفق لدرمن معرفی کرده بود! اقدامی عجیب و کم سابقه در میان برند های بزرگ! گربر با توپ پر آمده بود برای شکستن شاخ OHT ! در صفحه فروش این محصول هنوز هم تصاویر Wave و OHT در مقام مقایسه در کنار پسر نوظهور و عزیز کرده گربر قرار دارند.

 

مقایسه ابزار لدرمن OHT و گربر Center Drive

تبلیغات وبسایت گربر

اما ابزار OHT که در سال 2011 عرضه شده بود؛ در طی این سالها فروش فوق العاده ایی را تجربه کرده بود در میان ابزارهای یک دست بازشو (One Hand Opening)  و ایده گربر برای سنتر درایو دقیقا از روی این ابزار لدرمن برداشته شده بود البته به قصد پیشی گرفتن از آن. در اینجا قصد داریم این دو وسیله را با هم بازبینی کنیم. پس ابتدا جدول زیر را با هم مرور میکنیم و بعد به مقایسه میپردازیم.

 

CENTER-DRIVE گربر OHT لدرمن مشخصات

Center Drive گربر

OHT لدرمن

مدل
16 کاره

16 کاره

تعداد ابزار
270 گرم 280 گرم وزن
8.2 سانتیمتر 6 سانتیمتر اندازه تیغه ها
11.9 سانتیمتر 11.5 سانتیمتر ابعاد در حالت بسته
فولاد ضد زنگ 420 فولاد ضد زنگ 420 جنس بدنه
فولاد ضد زنگ 420 فولاد ضد زنگ 420 جنس تیغه ها
اسپری فیبر کربن اسپری فیبر کربن پوشش بدنه
استفاده چند منظوره : کوهنوردی ، طبیعت گردی ،شکار و ماهیگیری، آفرود ، دوچرخه سواری ، کارگاه های صنعتی ، نیرو های نظامی ، استفاده روزمره شهری و خانگی استفاده چند منظوره : کوهنوردی ، طبیعت گردی ،شکار و ماهیگیری، آفرود ، دوچرخه سواری ، کارگاه های صنعتی ، نیرو های نظامی ، استفاده روزمره شهری و خانگی موارد استفاده
گربر – ساخت آمریکا – بدنه ساخت چین لدرمن – ساخت آمریکا ساخت کارخانه
همیشگی محدود ( تنها در آمریکای شمالی ) 25 سال گارانتی
104 دلار 89.95 دلار قیمت وبسایت

مقایسه ابزار لدرمن OHT و گربر Center Drive

دهانه انبردست

دهانه هر دو ابزار به یک اندازه باز میشود و به صورت خشابی و با یک ضربه به بیرون پرتاب میشود. این اولین نوآوری لدرمن در این ابزار بود که گربر نیز از آن سود برده. در مدلهای دیگر ابزارهای چند کاره مانند Wave  انبردستی میبایست با چرخش دسته ها باز شود تا دهانه انبردست نمایان شود. اما در مدل OHT این شیوه قدیمی به تاریخ سپرده شد. شاید بتوان گفت که این مورد خود باعث باریک شدن دهانه انبردست شود و تا حدودی آن را به دم باریک نزدیک کند. که در مدل گربر هم همین روند اجرا شده است.

همچنین در قسمت تیغه دهانه و سیم چین نیز گربر چیزی به او اچ تی نیفزوده است. تیغه ها قابل تغویض هستند و درون آن یک حفره قرار دارد برای لخت کردن سیم. باز هم یک نوآوری دیگر از لدرمن، یعنی تیغه قابل تعویض!

تیغه ها

در هر دو مدل تیغه ها فولادی و با اسپری کربن پوشانده شده اند. لدرمن دارای 4 تیغه است و گربر دو تیغه دارد. در لدرمن دو چاقوی ساده و دندانه دار کار شده است به علاوه یک اره و یک کاتر برای برش پارچه و برزنت و طناب. گربر اما دارای یک چاقو با دندانه ساده و یک چاقوی دندانه دار. گربر به جای اره و کاتر از یک سوهان در ابزار خود استفاده کرده است. اما چاقوی دندانه دار گربر دقیقا اندازه چاقوی دندانه دار لدرمن است ولی گربر در این ابزار از یک کارد 8.2 سانتیمتری استفاده کرده است در مقابل کارد 6 سانتی متری لدرمن. این یکی از برگ برنده هایی است که این ابزار در مقابل لدرمن رو کرده است و بخش بزرگی از تبلیغات رسانه ایی خود را به این چاقو اختصاص داده است. این چاقو بسیار کاربردی است و دارای سایز مناسبی است اگر که چشم پوشی کنیم از اره و کاتر فوق العاده لدرمن.

بیت کیت ها

لدرمن او اچ تی بیت کیت نمیخورد. در عوض دارای دو پیچ گوشتی دو سو و یک چهارسو است در کنار یک آچار اکسیژن و یک جای زائده برای تمیزکاری تفنگ.

ولی در گربر ما دو بیت کیت داریم یکی کوچک که در انتهای ابزار کار شده و دیگری بلند که با توسط یک زائده منحنی بیت کیت در آن جای میگیرد. علاوه بر این سنتر درایو دارای یک پیچ گوشتی دو سوی ثابت نیز هست. گربر در این ابزار نگاهی به ابزار Wave  داشته و بیت کیت را نیز به محصول خود اضافه کرده است تا در تبلیغات خود بر Wave هم بتازد! گربر ادعا دارد که ویو و او اچ تی را در یک ابزار گرد آورده است!

کاش زائده منحنی این ابزار صاف بود تا برای باز کردن پیچ حول یک محور مستقیم بچرخد و این کار را برای یک پیچ گوشتی سخت میکند.

 امکانات اضافی ابزار

گربر دارای یک حفره در انتهای خود است که قابل آویزان کردن به لباس خواهد بود و همچنین دارای یک گوه برای سوراخ کردن است. همچنین اگر خواهان داشتن بیت کیتهای این ابزار هستید 7 دلار به قیمت آن افزوده می شود. همچنین هر دو ابزار دارای یک کیف برزنتی هستند.

نکات قابل ذکر

ابزار یک دست باز شو تنها به قابلیت فنری بودن دهانه آن اختصاص پیدا نمی کند! برای کار کردن با یک دست نیاز است تا ابزار از نرمی و کارکرد روانی برخوردار باشد. درلدرمن این نکته به خوبی رعایت شده است و ابزار ها با کمترین فشار باز میشوند و قابل استفاده هستند. گربر در باز شدن سوهان، دو سو، بیت کیت درایور کوچک و گوه خود دارای کمی سختی و مقاومت هست و برای باز کردن آن شاید به دو دست نیاز باشد!

نکته دیگری که بسیار مهم است در ابزار یک دست باز شو، در دسترس بودن تولزها برای کار کردن است بدون اتلاف وقت! گربر در سنتر درایو برای چاقوی بزرگ و زائده پیچ گوشتی این خاصیت را دارد. برای به کار گیری بقیه ابزارها میبایست انبردست به حالت باز باشد. درمقابل تمام ابزار های لدرمن در او اچ تی بدون باز کردن انبر دست و با یک اشاره در دسترس هستند به همراه قفل اطمینان.

گربر سنتر درایو به نظر من یک ابزار چند کاره بسیار کارا، قدرتمند و زیباست اما با ارفاق یک ابزار یک دست باز شو است! تمام ایرادی که میتوان به این ابزار گرفت در اسم گذاری آن و کاربرد آن است که گناهش بر گردن تیم تبلیغاتی این وسیله است. و در نهایت باید گفت که هم گربر و هم لدرمن ابزارهای خوبی هستند در جهان ما، حرف آخر را معمولا سلیقه مشتریان و نیاز ما میزند.


بیشتر بدانید

ارسال دیدگاه