تعمیر و نگهداری فندکهای زیپو

نگهداری از فندکهای زیپو

تعمیر و نگهداری فندکهای زیپو

تعمیر و نگهداری فندکهای زیپو.فندکهای زیپو به خوبی کار میکنند. نیاز به تعمیر و نگهداری در فندکهای زیپو خیلی دیر به دیر خواهد بود. زیپوها در صورت خراب شدن لولا ها و شکستگی بخشهای مختلف آن به صورت رایگان توسط فروشگاه های معتبر تعمیر می شوند. اما برای نگهداری زیپو چند کار باید توسط شما انجام شود که فندک شما به خوبی کار کند:
– شارژ کردن فندک با بنزین
– تعویض سنگ فندک
– تعویض فیتیله
– برس زدن برای زدودن دوده و زنگ زدگی

اما قبل از آن باید بدانید که میزان خرابی و تعمیر در زیپو های اصلی بسیار کمتر از فندکهای قلابیست. برای اطلاعات بیشتر در مورد این تفاوت میتوانید مطلب تشخیص فندک زیپو اصلی از تقلبی را مطالعه کنید.

شارژ بنزین زیپو

شارژ فندک با سوخت زیپو

به عنوان اولین پیشنهاد باید گفت که از شارژ کردن زیپو توسط نفت یا بنزین یا دیگر سوختهای رایج و متداول پرهیز کنید. زیپوها را تنها با بنزین مخصوص زیپو شارژ کنید. اگر از سوختهای دیگر برای زیپو استفاده کنید شما به شعله مناسبی نخواهید رسید و تا مدتها و تا زمانی که اثری از این سوخت ناهمگون در فندک شما باشد، شما شعله مناسبی نخواهید داشت و همچنین ممکن است فندک شما از امنیت برخوردار نباشد.
اما برای شارژ زیپو میبایست مغزی را از بدنه خارج کرد. در انتهای مغزی نمد نگهدارنده زیپو وجود دارد که پنبه زیپو و فتیله را محافظت می کند. بر روی این نمد یک سوراخ تعبیه شده است که برخی از آن برای ورود بنزین به فندک استفاده میشود. اما شما از این سوراخ برای شارژ استفاده نکنید. این سوراخ برای نگهداری سنگ زاپاس در فندک شماست. همچنین امکان آغشته شدن نمد به بنزین وجود دارد و این خوب نیست. پس گوشه نمد را به آرامی بالا میدهیم و پنبه های داخل مغزی را میبینیم. پس بنزین را به روی پنبه ها خالی کنید. اکنون فندک شما شارژ شده است.
مقدار بنزین استاندارد برای یکبار شارژ زیپو را میتوان به اندازه 6 یا 7 ثانیه تخمین زد. سر بنزین را داخل پنبه فرو کنید و تا 7 ثانیه مخزن بنزین را فشار دهید تا بنزین به پنبه ها انتقال پیدا کند.

تعویض سنگ فندک زیپو

تعویض سنگ فندک زیپو

برای آتشزایی نیاز به جرقه کافی و مناسب هست. و برای تولید جرقه، سنگ چخماق زیپو میبایست بلند و اندازه باشد که به خوبی با چرخ زبر زیپو اصطکاک پیدا کند. پس سنگهای کوتاه شده را با سنگهای نو تعویض کنید. برای اینکار مغزی زیپو را از قالب خارج میکنیم. در زیر مغزی یک پیچ تعبیه شده است. پیچ را باز کنید و از مغزی خارج کنید. در انتهای پیچ، فنر و سنگ را می بینید که کوتاه شده. سنگ جدید را جایگزین کنید و پیچ را ببندید.
در مورد سنگهای زیپو نیز باید به این نکته اشاره کرد که از سنگهای مخصوص زیپو استفاده کنید.

چون قطر این سنگها مناسب با زیپو تهیه شده و قدرت پرتاب جرقه خوبی هم دارند. جدا از آن در یک بسته بندی مناسب عرضه می شوند و مانع از گم شده سنگهای چخماق می شوند.

تعویض فیتیله فندک زیپو

تعویض فیتیله فندک زیپو

فیتیله زیپو جزو اجزایی از این فندک است که دیر به دیر احتیاج به تعویض پیدا میکند. برای داشتن یک شعله مناسب نیاز است که سر فیتیله فندک دوده زیادی نگرفته باشد. فیتیله در صورت داشتن دوده زیاد، جرقه های زیپو را خوب جذب نمیکند و در آتش زایی اختلال ایجاد میکند. برای برطرف کردن این مشکل نیاز به تعویض فیتیله ندارید. شما میتوانید با یک دم باریک فیتیله سیاه شده را از سر مغزی زیپو بگیرید و به آرامی و به اندازه یک سانتیمتر از مغزی بیرون بکشید. پس از آن قسمت دوده گرفته را با یک قیچی تیز کات میکنیم. فیتیله دارای سیمهای مسی است برای همین قیچی شما باید تیز و قوی باشد تا فیتیله پود پود نشود که این باعث کاهش عمر فیتیله خواهد شد.
اما در صورتی که فیتیله بعد از چندین بار استفاده تمام شود؛ میبایست فیتیله جدید جایگزین شود. توصیه زیپو این است که از فیتیله تا دو یا سه بار بیشتر کات نکنید. چون خاصیت آغشته شدن به بنزین برای فیتیله های کوتاه بسیار کمتر است تا فیتیله بلند و این برای داشتن یک آتش نرمال مشکل زا خواهد بود.

برای تعویض فیتیله میبایست مغزی زیپو را از قالب خارج کنیم. در قدم اول میبایست نمد انتهای مغزی را خارج کنیم. برای اینکار نیاز است که پیچ سنگ چخماق را باز کنیم و خارج کنیم. پس از آن نمد انتهایی نیز خارج میشود. در این مرحله ما پنبه های نگهدارنده بنزین را میبینیم که به صورت دسته دسته در مغزی تپانده شده اند. یکی یکی این پنبه ها را با دم باریک یا موچین خارج میکنیم. کم کم فیتیله کوتاه ظاهر میشود در میان پنبه ها. با دم باریک فیتیله را از مغزی خارج میکنیم. فیتیله زیپو را از بسته بندی خارج میکنیم. سر فیتیله را با دست میپیچانیم تا حالتی باریک و تیز پیدا کند و بعد آن را به سمت سوراخ فیتیله راهنمایی میکنیم. وقتی فیتیله را جایگزین کردیم دوباره پنبه ها را در مغزی میتپانیم. توجه داشته باشید که فیتیله بایستی در بین پنبه ها در حرکت باشد و نباید فیتیله را در قسمت سر مغزی و قسمت بالا جمع کنیم؛ تا بنزین از هر جایی به فیتیله دسترسی داشته باشد و آتش زایی سریع اتفاق بیافتد.

زدودن زنگ و دوده از فندکهای زیپو

زیپوها را نشویید. در قسمت بدنه ما با زنگ زدگی به خاطر داشتن روکشهای مناسب مانند روکش کروم روبرو نیستیم. اما در قسمت مغزی علاوه بر داشتن دوده گاهی با زنگ زدی نیز روبرو خواهیم بود در صورت تماس با آب. دوده و زنگ باعث کندی و مشکل در روند آتش زایی خواهد بود. بنابراین برای روانی در کارکرد زیپو یک برس سیمی نازک را بردارید و به آهستگی بر روی قسمت چرخ زبر زیپو به حرکت درآورید. زنگ زدی و دوده ها بعد از کمی برس زدن پاک می شوند و فندک شما به اصطلاح نفسی تازه می کند و بهتر کار میکند.

شعار زیپو همچنان همانی است که جرج بلیدزل گفت: “یا کار میکنه یا مجانی تعمیرش میکنیم“. اسموکیش تعمیر رایگان و مادام العمر برای زیپوهای خود دارد. در صورتی که زیپوی شما احتیاج به مواردی که در بالا گفته شد داشته باشد باید دست به کار شوید و زیپوی خود را دوباره نو کنید!

 

ویدئوی آموزشی تعویض فیتیله فندک زیپو

ویدئوی آموزشی شارژ بنزین فندک زیپو
ویدئوی آموزشی تعویض سنگ فندک زیپو

نظرات (90)

رضا حورتن

ممنون بابت متن جااب کارتون درسته بهترین کلکسیونو دارین مثل آسه پیک که مدتها دنبالش بودم و بلاخره تو کلکسیون شما پیداش کردم دمتون گرم.

  اسموکیش

  نظر لطفتونه و باعث افتخار مجموعه اسموکیش.

رصا

عزیز اون چخماخ گرد فندک من یکم صاف شده اون تعوئص میشه؟مقل اول زبر نیست

  اسموکیش

  سلام.
  به طور کلی سنگ چخماخ فندکهای زیپو قابل تعویض نیستند مگر اینکه اون رو به خود کمپانی ارسال کنید…در غیر اینصورت باید کل مغزی فندک رو تعویض کنید که میتونید از طریق لینک زیر مغزی ارجینال زیپو رو سفارش بدین و در کوتاه ترین زمان تحویل بگیرید.

  مغزی نقره ایی فندک زیپو

دانیال

سلام.
من سنگ فندکم گیر کرده.
چی کار کنم.

  اسموکیش

  سلام
  میتونید با یک جسم تیز و نازک مثل سوزن و یا میخ باریک سنگ گیر کرده رو خارج کنید.
  اگر موفق نشدین میتونید فندکتون رو به یکی از شعب اسموکیش ارسال کنید تا مشکل پیش اومده رو براتون رفع کنند.

  آدرس شعب اسموکیش رو میتوانید در لینک زیر مشاهده کنید:

  آدرس فروشگاههای اسموکیش

محمود

سلام
فندک وقتی می خوام درشا ببندم مغزی کمی میاد بالا و در گیر میکنه. مشکلش چطور درست میشه

  اسموکیش

  سلام.
  به طور کلی فندک های زیپو به گونه ایی طراحی شده اند که پس از باز کردن درب فندک شما باید یک جرقه بزنید همین عمل باعث میشه که مغزی داخلی که در اثر حرکت فنر بالا آمده به جای اصلی خودش برگرده.
  البته اگر مغزی شما بیش از حد داخل بدنه جا به جا میشه میتونید با استفاده از ابزار اون رو ریگلاژ کنید تا در جای خودش ثابت قرار بگیره در صورتیکه تخصص این کار رو ندارید میتونید به یکی از شعب اسموکیش در تهران و یا جزیره کیش مراجعه کنید تا این کار رو به صورت رایگان برای شما انجام بدند.
  با سپاس از نظر شما.

علیرضا

سلام مرسی بابت اموزشتون.
ولی ی سوال.
من فندکم اصل هست و با بنزین زیپو شارژش میکنم.
ولی زیاد استفاده ندارم ازش.
بعد از یک هفته میخوام استفاده کنم میبینم شعله روشن نمیشه.درواقع شارزش تمام شده و باید دوباره شارژ کنم.اصطلاحا میپره بنزینش.؟ خواسنم ببینم مشکل کجاست؟

  اسموکیش

  سلام.
  ببینید به طور کلی فندکهای زیپو چه استفاده بشن و چه استفاده نشن بین 5 تا 7 روز بنزین نگهداری میکنند که خود این زمان به فاکتورهای مختلفی مثل نوع بنزینی که در فندک استفاده میکنید . دمای محیطی که فندک رو در اون نگهداری میکنید و حتی میزان باز و بسته شدن درب فندک در این مدت موثره.
  با توجه به توضیحاتی که دادین ظاهران فندکتون مشکلی نداره و طبیعی کار میکنه.

محمد مهدی

سلام ببخشید من درب بالایی زیپوم مشکی شده چجوری و با چه چیزی پاکش کنم؟

  اسموکیش

  سلام.
  مدل فندکتون چی هست و سطح بدنش چه رنگیه؟

مصطفی دهکردی

اقا سلام دمتون گرم واقعا وبلاگ توپی دارید ایول حال کردم.یه سوال داشتم درب فندک من یکم لق میزنه چکارش کنم به مغزی خش انداخت؟!

  اسموکیش

  سلام
  نظر لطفتون هست و باعث افتخار مجموعه اسموکیش.

  مقداری لق شدن درب فندکهای زیپو پس از مدتی اسفاده از فندک یک امر کاملا طبیعی هست و در اثر باز و بسته شدن زیاد درب فندک به وجود میاد…عملا غیر از اینکه فندک رو بفرستین برای کمپانی و لولا رو براتون تعویض کنه کار دیگری نمیتوند انجام بدین.
  لولای فندکهای زیپو تنها جایی هست که فقط توسط خود کمپانی زیپو قابل تعمییره.
  پیشنهاد میکنیم با فندکتون مدارا کنید و به همین صورت ازش استفاده کنید.

مصطفی دهکردی

سلام نمد ته فندک من نشت میده بنزین ینی مشکل داره نمد؟!؟

  اسموکیش

  اگر به اندازه استاندارد بنزین داخل فندک بریزید قاعدتا نباید نشت کنه…
  اگر مدت طولانی هست که از فندکتون استفاده میکنید و بنزین فندکتون دوام قبلی رو نداره پیشنهاد میکنیم یک پنبه و پد اصلی زیپو تهییه کنید و اون رو تعویض کنید.
  لینک خرید : پنبه و نمد مغزی زیپو

مصطفی دهکردی

سلام معمولا بنزین فندک با استفاده کم چند روز طول میکشه تموم بشه؟!
من وقتی دست به نمد کف فندک میکشم و دستم روبه شعله میگیرم کمی روشن میشه؟ینی نمد مشکل داره؟
فندک نو هدیه بهم دادن اصلی هم بود چک کردم.
و این لولا ای ک لق میزنه مشکلی پیش نمیاد واسه فندک،؟!
دمتون گرم راهنمایی کنید😊

  اسموکیش

  سلام.
  اگر به اندازه استاندارد بنزین داخل فندک بریزید قاعدتا نباید نشت کنه…با نوجه به اینکه فندکتون نو هست احتمالا بیش از حد بنزین میزنید.
  به طور کلی فندکهای زیپو چه استفاده بشن و چه استفاده نشن بین 5 تا 7 روز بنزین نگهداری میکنند که خود این زمان به فاکتورهای مختلفی مثل نوع بنزینی که در فندک استفاده میکنید . دمای محیطی که فندک رو در اون نگهداری میکنید و حتی میزان باز و بسته شدن درب فندک در این مدت موثره.
  لق بودن لولا هم طبیعی هست و مشکلی در عملکرد فندک ایجاد نمیکنه.

سلام من فندک زیپوم رو چهارشنبه دو هفته پیش خریدم و همون جمعه پرش کردم . شنبه دوباره نیاز به پر کردن پیدا کرد و دوباره پرش کردم و بعد از اون با روزی یک بار روشن کردن تا این شنبه دووم آورد این شنبه وقتی بنزینش رو عوض کردم مثل اینکه بنزین قبلی کاملا تموم نشده بوده و یکم بعد از پر کردن مقدار بنزین زیاد شده بوده . بعد از 4 بار چرخونده چرخ فندک روشن شد . اما روزای بعد این مشکلو نداشت . (با همون روزی یه بار) تا امروز که اومدم روشن کنم 8 بار چرخو چرخوندم تا روشن شد . آیا این مشکل طبیعی و قابل حل هست ؟ لطفا سریع پاسخگو باشید . در ضمن سایت بسیار خوب و آموزنده ای دارید تا الان خیلی به من کمک کرده دمتون گرم .

  اسموکیش

  سلام…
  شما از بنزین اصلی زیپو استفاده میکنید؟

مهدی

سلام نمیدونم اصله یا نه . در ضمن اون مشکل و فرداشم فندک داشت اما پنجشنبه استفاده نکردم از فندک دیروز و امروز مشکلی نداشت و با یه بار روشن شد .

هومن

سلام خسته نباشید.فندک من برا سال 2010 یه نمه چخماخش صاف شده.و تک استارت نیست قبلا پنبه هاشو در اوردم تک استارت میشد ولی الان مثلا بعضی وقتا میزنم با یک بار زدن روشن نمیشه ولی قوی بزنی تک استارت اینو میخواستم بدونم مشکلش چیه ولی برای دوستم تک استارت همیشه.
بعد میخواستم بدونم چجوری بفرستم برا کمپانی که عوض کنه چخماخشو توضیح بدید.

  اسموکیش

  سلام
  باتوجه به توضیحاتی که دادین و مدت زمانی که از فندک استفاده کردین احتمال زیاد چخماق فندکتون کند شده که ممکنه در اثر استفاده از سنگ غیر ارجینال باشه.
  در حال حاضر با توجه به شرایط تحریم و این داستان ها عملا مرجوع کردن فندک و ارسال برای استفاده از گارانتی غیر ممکنه و هزینش از خود فندک هم بیشتر میشه…الان بهترین کار اینه که مغری فندکتون رو تعویض کنید و از مغزی نو استفاده کنید.

مالک احمدی

سلام و عرض ادب واحترام خدمت همه پرسنل محترم مجموعه اسمو کیش اولا تشکر میکنم از بابت سایت و فروشگاه بسیار عالی و منصف شما و آرزوی موفقت هرچه بیشتر برای شما.جسارتا میخواستم بدونم پیچ وفنر مغزی فنک موجود هست یاخیر متاسفانه پیچ مغزی فندک بنده گم شده ممنون از راهنمایتون…

علی کاظمی

خواهش مکنم طرز سیمکشی داخل فندک بدون اتم باطری خور را شرح دهید با نقشه ممنون میشم باز کردم جرقه نمیزد مندم

حامد

سلام من فندک رو هدیه گرفتم و زیاد ازش استفاده نمیکنم، الان که خواستم روشن کنم، جرفه میزنه اما فیتیله اش آتیش نمیگیره، میخواستم بدونم مشکل از چیه، بنزینش تموم شده؟

فاطمه

سلام.من بعد از اینکه سنگ فندکو عوض کردم دیگ با سنگ جدیدش روشن نشد.قضیه چیه؟

  اسموکیش

  سلام…
  به احتمال بسیاز زیاد بنزین فندک شما تموم شده و باید مجدد با بنزین زیپو شارژش کنید.

داوری

سلام،خسته نباشید.با اینکه سنگ فندک روعوض کردم ولی باز جرقه نمیزنه مشکل چیه ؟

  اسموکیش

  سلام.
  به احتمال بسیار زیاد سنگ قبلی داخل لوله سنگ گیر کرده و احازه حرکت به سنگ‌جدید را نمیدهد.
  میتونید برای اطلاعات بیشتر و راهنمایی دقیقتر از طریق واتساپ یا تیم پشتیبانی اسموکیش در تماس باشید.

saeed

دوستان اگه جایی میشناسید نعمیرات فندک انجام میدن لطفا معرفی کنید ممنون09386050861

  اسموکیش

  فندکتون چه برندی هست و مشکلش چیه ؟

mk

سلام بنظرتون چرا فندک من بنزین خالی میکنه؟

  اسموکیش

  سلام.
  ببینید به طور کلی فندکهای زیپو چه استفاده بشن و چه استفاده نشن بین 5 تا 7 روز بنزین نگهداری میکنند که خود این زمان به فاکتورهای مختلفی مثل نوع بنزینی که در فندک استفاده میکنید . دمای محیطی که فندک رو در اون نگهداری میکنید و حتی میزان باز و بسته شدن درب فندک در این مدت موثره

علیرضا

سلام
روی روکش زیپوم که به رنگ مشکی براق هست، بعضی نقاط رنگش بر اثر کشیدگی روی میز، کشیدگی ناخن و ضربه کوچک ، دچار رنگ پریدگی و رفتن رنگ به صورت نقطه ای یا خطی شده، راهکاری دارید برای احیای رنگ های روکش زیپو ؟
روکش هارو بصورت جداگانه میشه خرید؟
نکته بعدی اینکه شماره تولید کف روکش با شماره تولید مغزی یکسانه بعد از تعویض روکش، شماره تولید فرق میکنه طبیعتا دیگه.
با توجه به این شرایط ، امکان رنگ کردنش هست ؟
نوشته زیپو هم روی روکش فندک حک شده.
ممنون میشم راهنماییم کنید و پیشنهادتون رو برای رفع مشکل بیان نمایید.
متشکرم.

  اسموکیش

  سلام.
  در حالت کلی بر اساس گارانتی که خود کمپانی ارایه میده بدنه زیپوها از نظر رنگ و لعاب دارای گارانتی نیستند و برای اون مدلی هم که شما دارین عملا کاری نمیشه کرد و تنها راهش آبکاری هست که طلاسازی ها انجام میدند ولی اون هم برای بلند مدت جواب نمیده و حداقل سالی یکبار باید تمدیدش کنید.
  بدنه زیپو ها هم جداگانه قابل خریداری نیستند ولی مغزی زیپو رو میتونید بخرید و تعویض کنید که طبیعتا از نظر زمان تولید با هم متفاوت هستند که مشکل خاصی نداره.

علی

من باید چیکار کنم در فندک کامل بسته نمیشه لطفا یه راه تعمیر برام بگید

آذین

سلام
من حدود ۴ ماه که فندکمو خریدم، مدلش tree of life هست یه قسمتایی که از فندک برقش یا در واقع لعابش بخاطر کشیدگی روی سطح یا ناخن رفته. خود رنگ مشکلی نداره، ولی وقتی تو نور میگیرم میبینم یه قسمتایی که ناخن کشیده شده کدر تر از بقیه قسمتاست. میشه کاری براش کرد؟

  اسموکیش

  سلام
  فندک شما بدنش از سریه آنتیک هست (Antique Brass) که روی این سری بدنه برای اینکه زیبایی چشمگیرتر و ماندگاری بهتری داشته باشه یه لایه شفاف لاک مانند وجود داره که به مرور زمان و در اثر استفاده احتمال از بین رفتن بخشی از اون وجود داره…فندک شما هم متاسفانه از این قاعده مستثنا نیست…
  پیشنهاد خود ما این هست که بتونید یک لاک شفاف و بیرنگ پیدا کنید و روی قسمتهایی که دچار تغییر رنگ شده بزنید تا جلو بیشتر شدنش رو بگیره.

فردین

سلام من یه فندک هدیه سری شمش طلا گرفتم جنسش برنج براقه اما بعد از یه هفته بدنه داره رنگش میره، 100 دلارم قیمتشه، چرا اینجوری شد؟، ایا جرم هست یا رنگش داره میره تو جنس های برنج،؟ میشه کرم پولیش براق کننده زد بهش؟

  اسموکیش

  سلام فردین عزیز.
  فندکهای طلایی زیپو عموما از جنس برنج هستند و ذاتا فلز برنج به اینصورته که با رطوبت محیط و حتی عرق کف دست واکنش میده و اکسید میشه و حالت کدر مانند و آنتیک پیدا میکنه که کاملا طبیعی هست.
  برای براق کردن مجدد میتونید از براق کننده های فلز و پولیش مثل جلاسنج استفاده کنید.
  البته برای اینکه این براقی ثابت بمونه تنها راهی که هست اینه که با طلا بدنه فندک زیپو رو آبکاری کنید.

باران

سلام
من حواسم نبود. زیپوم تو لباسا رفت تو ماشین لباسشویی و شسته شد!الان ی کم مشکل داره چیکارش کنم؟

  اسموکیش

  سلام.
  برای اینکه فندکتون با کمترین هزینه به حالت اولش برگرده و نرمال و بدون مشکل کار کنه باید سنگ و فیتیله و پنبه داخل اون رو عوض کنید که تمامی این لوازم جانبی در سایت موجود هست.
  تعویض این موارد کار بسیار ساده اییه و خودتون هم میتونید انجامش بدین .

علی

سلام ببخشید دکمه در فندک هست که شعله رو تغیر بده کم یا زیاد کنه؟

  اسموکیش

  سلام علی عزیز
  فندکهای بنزینی زیپو مثل فندکهای گازی قابلیت تنظیم شعله رو ندارند ولی یه ترفند ساده هست که تا حدودی کاربردیه…به این صورت که شما هرچی فیتیله فندک رو از سنگ (قسمتی که جرقه زده میشه) دور کنید و به سمت مقابلش مایل کنید ارتفاع شعله بیشتر میشه و هرچی به سمت سنگ نزدیک بشه شعله کوتاه تر میشه…
  البته ما اینکار رو پیشنهاد نمیکنیم چون در دراز مدت ممکنه باعث بشه فیتیله فندکتون زودتر خراب بشه و یا اینکه برای روشن کردن فندکتون به چند بار جرقه زدن نیاز پیدا کنید.

   محمد

   با کوتاه یا بلند کردن فیتیله هم میشه شعله را کم یا زیاد کرد ولی اونم در دراز مدت باعث از بین رفت فیتیله میشود

علی

سلام ببخشید چطور درجه شعله فندکم رو کم یا زیاد کنم؟

مرتضی

سلام من دوتا از فندکام از قسمت لولا شکسته چطورامکان تعمیرش هست.ممنون

Reza

سلام من یه فندک مدل 2004748 جلوی این فندل یه سر اسکلت طلایی رنگ هست بعد این فندک از دستم افتاد زمین و اسکلت طلایی رنگ جدا شد بعد که چسباشو جدا کردم خود کله اسکلت وقتی میزارم سر جاش فیکس نمیشه یکم بازی کل سطحش نمیشینه روی فلز زیریش که دلیل جدا شدنشم هیمن هست یه سوال داشتم میخواستم بدونم خود کارخونه زیپو با چه چسبی فندکاشو میچسبونه و یا من از چه مدل چسبی استفاده کنم یه سوال دیگم داشتم فندکم یه خورده بد رنگ شده و بعضی قسمتاش خش افتاده چجوری میتونم رنگشو مثل روز اول کنم مرسی

حسین پور

سلام. ممنون از حسن توجه شما به سوالات. فندک من مدل ۱۹۷۴ هست و درب فندک در حالت بسته کمی جلوتر از قیمت پایینی بدنه قرار میگیره، خصوصا وقتی مغزی داخل باشه که با فشار به حالت فنری سر جاش میره و به محض رها کردن مجدد به جلو بر میگرده. مزاحم شدم بپرسم امکان اصلاح این مشکل هست. ممنون از شما.

محمدی

سلام وقت شما بخیر
میخواستم بپرسم گیره ای که زمان قرار دادن مغزی توی درب فندک قرار میگیره به مرور زمان شل میشه و مقاومت اولیه رو نداره
آیا امکان تعوضیش وجود داره؟ و شما این قطعه رو دارید تا تهیه کنیم؟

  اسموکیش

  سلام و وقت به خیر.
  اگر منظورتون همون گیره ایی هست که به خود مغزی نصب شده و حالت فنری داره باید خدمتتون عرض کنم که قابل تعویض نیست و تنها راهش تعویض کل مغزی فندک برای رفع مشکل هست.

محمد

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
فندک زیپوی من قسمت لولا از درب بالایی جدا شده یهنی لولا سر جاش به روی قسمت زیرین بدنه هست ولی جوش بالایی جدا شده راهی برای تعمیر وجود دارد؟

  اسموکیش

  سلام.
  متاسفانه لولای زیپو از معدود قسمتهایی هست که فقط خود کمپانی زیپو قادر به تعمیرش به صورت فابریک هست.
  البته یکی از دوستان تونسته بودن با کمک یک طلاساز ماهر با جوش دادن ظریف مشکلشون رو برطرف کنند.

محمدرضانصیری

برچسب روی فندک ها رو برای نصب مجدد دارید؟ طرح دو گرگ

  اسموکیش

  سلام دوست عزیز
  خیرمتاسفانه…در کل طرحهای رنگی روی فندکهای زیپو با دستگاههای مخصوص در خود کمپانی روی اونها چاپ میشن و به صورت جداگانه به فروش نمی روند.

siavash_moor

سلام
ببخشید شما تعمیر فندک اشپزخونه هم انجام میدین؟

siavash_moor

جناب ما یه سوال کردیم نمیدونم چرا مورد تایید قرار نگرفته عجیبه ..
لطفا پاسخ بدین تعیرات فندک اشپزخونه هم انجام میدین شما؟

  اسموکیش

  سلام دوست عزیز…روزتون به خیر.
  خیر متاسفانه ما تعمیرات فندک آشپرخانه انجام نمیدیم🌹

علیرضا

سلام من چخماخ فندکمو برعکس چرخوندن از اون وقت به بعد اصلا جرقه نمیزنه چیکارش کنم لطفا بگید یادگاری واسم اوردن فقط به هر قیمتی شده میخوام درستش کنم جرقه به هیچ وجه نمیزنه

  اسموکیش

  سلام و وقت به خیر.
  به احتمال خیلی زیاد سنگ فندک شما تموم شده و باید با سنگ جدید جایگزینش کنید.

  اسموکیش

  آموزش تصویری تعویض سنگ فندک زیپو هم در وبلاگ اسموکیش قرار داده شده.

Alireza

سنگشو دارین که بگیرم

حسین

سلام

میلاد امیری

سلام ببخشید فندک زیپو من رنگ بدنش یه مقدار کهنه شده میشه از مواد خاصی برا تمیز کردنش استفاده کنم

  اسموکیش

  سلام دوست عزیز…مدل و یا رنگ بدنه فندکتون رو بفرمایید تا بتونیم دقیق تر راهنماییتون کنیم.

میلاد

درود ببخشید ایا پنبه زیپو پنبه معمولی فرق داره؟

  اسموکیش

  سلام وقت به خیر.
  بله هموانطور که خود کمپانی زیپو هم توصیه کرده بهتره که از پنبه ارجینال خود زیپو استفاده بشه.

  لینک مشاهده و خرید پنبه زیپو: پنبه و نمد مغزی زیپو

سعید

سلام وقت تون بخیر من زیپوم لولاش از بدنه جدا شده اهنش ایا میشه درستش کرد

  اسموکیش

  سلام وقت به خیر.
  جوش فابریک لولا به بدنه زیپو رو فقط خود کمپانی زیپو با کیفیت و دقت بالا میتونه انجام بده…ولی یکی از مشتریان ما تونسته بودن با کمک یک طلاساز ماهر لولای فندکشون که از بدنه جدا شده بود رو خیلی ظریف جوش بدند و بتونن مجدد از فندکشون استفاده کنند.

پیمان

سلام پنبه زیپو چند وقت یکبار باید تعویض بشه تشکر

  اسموکیش

  سلام پیمان عزیز
  پنبه های داخل فندک تقریباً هرگز نیازی به تعویض ندارند و فقط اگر آسیبی از بیرون ببینه ممکنه نیاز به تعویضشون پیش بیاد.

محمد

سلام من فندکم رو تازه بنزین زدم. اگه برعکس نزارمش روشن نمیشه دلیلش چیه چند بار هم امتحان کردم اگه بر عکس نزاری روشن نمیشه فندک هم تازه گرفتم

  اسموکیش

  سلام محمد عزیز،
  ممکنه راجع به برعکس گذاشتن فندک بیشتر توضیح بدین ؟
  متاسفانه ما متوجه منظور شما نشدیم.

محمد حسین

سلام من وقتی فندک هم رو شارژ میکنم باید برعکس بزارمش اگه برعکس نباشه روشن نمیشه فندک نو هستش تازه خریدم اگه برعکس نباشه روشن نمیشه دلیلش چی می‌تونه باشه

رضا

سلام و خسته نباشید..من فندکم طرح زیپو هست،،و مغزیش لق میشه و موقع بستن به سنگ گیر میکنه،،و باید فشار بدم جا بیوفته،،میشه با تکه کاغذی فاصله مغزی با پوسته رو پر کرد؟یا راه دیگری داره

  اسموکیش

  سلام رضا عزیر،
  متاسفانه فندکهای طرح زیپو از نظر کیفیت ساخت و ابعاد و نوع منریال مصرفی مثل فندکهای زیپو ارجینال نیستند و همین مسائل باعث میشه که مشکلات زیادی داشته باشند…حقیقتا ما تا به حال با این مشکل مواجه نشدیم چون اصلا فندکهای اصلی زیپو از نظر ابعاد بسیار دقیق هستند و نیاز به این کار نیست، ولی فکر میکنیم که گذاشتن ماغذ به صورت موقت بتونه مشکلتون رو حل کنه🌹

محمد جواد صوفی

سلام من فندکم سرش در رفته
نمیدونم باید چیکار کنم
لطفا کمکم کنین
منون

  اسموکیش

  سلام محمدجواد عزیز.
  لطفا دقیقتر توضیح بدین که دقیقا کجای فندکتون به مشکل خورده.

بابک

جوش درب فندکم باز شده کجا میشه اونو جوش داد یا تعمیر کرد؟

  اسموکیش

  سلام بابک عزیز.
  جوش فابریک لولا به بدنه زیپو رو فقط خود کمپانی زیپو با کیفیت و دقت بالا میتونه انجام بده…ولی یکی از مشتریان ما تونسته بودن با کمک یک طلاساز ماهر لولای فندکشون که از بدنه جدا شده بود رو خیلی ظریف جوش بدند و بتونن مجدد از فندکشون استفاده کنند.

امین

درود و عرض ادب
قسمت فوقانی مغزی فندک من جدا شده
یا بهتر بگم پلیتی که سوراخ سنگ و فنر اهرم باز و بسته کردن درب روش قرار داره چسبش جدا شده
میتونید راهنماییم کنید برای درست کردنش
ممنون

Amir hossein

سلام ممنون از راهنمایی هاتون
من فیتیله ی فندک خیلی زود دوده میگیره و میسوزه و بد روشن میشه کات میکنم ولی بازم خیلی زود میسوزه ، نوشته بودین که فیتیله خیلی دیر به دیر نیاز به کات کردن داره ولی من بعد از یکی دو هفته فیتیله میسوزه و نیاز به کات یا تعویض پیدا میکنه

  اسموکیش

  سلام امیرحسین عزیز,
  سیاه شدن و دوده گرفتن زود به زود فیتیله دلایل مختلفی میتونه داشته باشه مثل اصل نبودن فیتیله ولی مهمترین دلیل سیاه شده اون هم توی بازه زمانی کوتاه استفاده از بنزین تقلبی زیپو هست.
  پیشنهاد میکنیم یک بنزین اصلی زیپو از طریق لینک زیر سفارش بدین و مجدد تست کنید به احتمال زیاد مشکلتون برطرف خواهد شد.

  https://smokish.ir/product/%D8%A8%D9%86%D8%B2%DB%8C%D9%86-%D9%81%D9%86%D8%AF%DA%A9-%D8%B2%DB%8C%D9%BE%D9%88-125ml/

امیر

من یه فندک زیپو دارم که هیچ وقت درست کار نمی‌کرد سنگ اصلی بنزین حتی فیتیله هم عوض کردم اما بازم هیچ انگشتم خسته میشه اما روشن نمیشه

  اسموکیش

  سلام امیر عزیز.
  درست کار نکردن فندک های زیپو و بد روشن شدن اونها میتونه دلایل مختلفی داشته باشه مثل اصل نبودن بنزین و سنگ و فیتیله ی فندک و یا حتی کند شدن سنگ چخماخ که در اثر مصرفی طولانی مدت و استفاده از سنگ غیر ارجینال زیپو اتفاق میوفته که هر کدوم از این موارد نیاز به بررسی دقیق داره.
  ولی در حال حاضر بهترین راه حل مشکل شما تعویض تمامی موارد مصرفی ذکر شده در بالاست که همه اینها رو میتونید از طریق لینک زیر سفارش بدین:
  https://smokish.ir/product-category/zippo-accessories/