مگ لایت بهترین چراغ قوه دنیا

مگ لایت بهترین چراغ قوه دنیا

مگ لایت بهترین چراغ قوه دنیا

مگ لایت بهترین چراغ قوه دنیا. این سخن اغراق نیست. برترین برند در زمینه نور و دانش اپتیک در میان خیل کمپانی ها یک برند آمریکاییست. مگ لایت در مدت عمر پر بار خود همواره استانداردهای چراغ قوه ها رو افزایش داده است و همواره یک شرکت مرجع بوده در دانش نور برای استفاده های روزمره.
مگ لایت دارای 2 تاییدیه مهم از موسسه طراحی ژاپن و موزه هنرهای کاربردی در آلمان است. همچنین این برند در دو مجله معتبر Fortune و Money  به عنوان یکی از 100 محصول آمریکایی معتبر تحت نام ” بهترين توليدات آمريکا ” جای گرفته است. در سال 1996 و همزمان با اوج گیری بی رقیب کمپانی؛ وال استریت ژورنال این برند را با لقب ” کادیلاک چراغ قوه ها ” معرفی کرد.
جالب این که مگ لایت از شروع فعالیت خود همواره همکاری گسترده ایی با پلیس کالیفرنیا داشته است. چراغهای بلندی که به مانند یک باتوم محکم در دستان پلیسها قرار گرفت بخشی از کاراکتر پلیسها در این ایالت بودند. در سال 2007 پلیس لوس آنجلس استفاده از این چراغها رو برای پلیس ممنوع کرد و پس از آن مدلهای کامپکت کوچک مگ جایگزین مدلهای باتومی شدند.

مگ لایت بهترین چراغ قوه دنیا

:مشخصات چراغهای مگ لایت
اکثریت بدنه های این چراغها از آلومینیوم آنودایز شده ساخته شده اند که عمر آنها را بسیار افزایش داده است.دسترسی به بیشترین لومن و برد نور در چراغهای مگ امکان پذیر گشته است. همچنین در برخی از مدلها امکان تنظیم نقطه کانونی وجود دارد. در ابتدا به کارگیری گسترده مگ ها از لامپ زنون بود که در ادامه و وارد شدن LED  به دنیای نور، محصولات جدید این کمپانی با ال ایی دی عرضه میشوند. البته مدلهای زنون نیز هنوز تولید می شوند.

مگ لایت بهترین چراغ قوه دنیا

:تاریخچه چراغ قوه مگ لایت
مگ لایت در سال 1955 در یک گاراژ در ایالت کالیفرنیا توسط آنتونی مگلیکا با نام Mag Instrument Inc  شروع به کار کرد در حالی که تنها یک کارمند داشت. 24 سال بعد پس از آزمون و خطای بسیار و کار بر روی ماشین آلات متفاوت، برند مگ لایت ( Maglite ) در سال 1979 تاسیس و معرفی شد. امروزه این نشان تجاری در 11 ساختمان مختلف به مساحت 6.5 هکتار به فعالیت خود ادامه می دهد.
مگلیکا در دهه 30 میلادی و در نیویورک زاده شد از مادری کروات. پس از مهاجرت به کرواسی و پایان جنگ جهانی دوم، بیکاری و رکود در اروپا، ساک خود را بست و دوباره به آمریکا برگشت. از همان ابتدا با وجود ندانستن زبان انگلیسی با پشتکار فراوان سعی در ساختن و سازندگی داشت. او امروز به عنوان یکی از افتخارات کارآفرینی در ایالت کالیفرنیا شناخته می شود. تا همین امروز او بر شیوه تولید و استاندارد مدلهای تولیدی نظارت مستقیم دارد. وسواس او در تولیداتش باع شده مگ لایت بهترین چراغ قوه دنیا باشد. امروزه مگ لایت در بخشهای بزرگی از دنیای ما به فروش می رسد. مگ تا امروز در باره وسوسه سودآور تولید محصولات خود در کشورهایی با کارگرا ارزان مقاومت کرده است و تمامی محصولات این کمپانی در آمریکا و با کارگران آمریکایی تولید می شوند.


بیشتر بدانید

ارسال دیدگاه