پنج مولتی‌تول برتر لدرمن – مقایسه و برسی

پنج مولتی‌تول برتر لدرمن

پنج مولتی‌تول برتر لدرمن – مقایسه و برسی

پنج مولتی‌تول برتر لدرمن را در این نوشته برسی می‌کنیم. خوب است که بدانیم در مورد چه برندی حرف می‌زنیم. لدرمن یک کمپانی جوان در زمینه تولید ابزارهای چندکاره است که با نوآوری‌های بسیار امروزه یکی از خوشنام‌ترین و با کیفیت‌ترین برندهاست در زمینه مولتی تولها. ابزارهای لدرمن دارای ۲۵ سال گارانتی هستند. به عبارتی، این ابزارها خراب‌بشو نیستند.

اسموکیش ۵ انبردست از محصولات لدرمن را انتخاب و با هم مقایسه کرده است.

پنج مولتی‌تول برتر لدرمن

۱- لدرمن MUT

در حالت بسته اره دو دندانه و همچنین چاقوی تیز آن با یک دست و به راحتی باز می‌شود. با حرکت انگشت شست. از بابت امنیت آن خیالتان راحت باشد، هر دو این ابزار خطرناک دارای قفل هستند. بنابراین در حالت باز خطری برای دستان شما ندارند. لدرمن MUT یک ابزار برای تمیزکاری و نگهداری تفنگ است و به صورت اختصاصی، تفنگ AR15. هر دو ابزار تفنگ در این ابزار نیز در حالت بسته، قابل دسترسی هستند. هرچند میزان راحتی برای باز کردن این ابزارها به مانند چاقو و اره نیست و شما نیاز به اعمال فشار بیشتری برای باز کردن آنها دارید.

MUT  بسیار خوب در دستان شما جا میگیرد. در یک سمت آن یک شیب به بدنه داده شده است. انگشتان شما بر روی این شیب قرار میگیرد در هنگامی که چاقو در حالت باز است و دستان شما به حالت مشت درآمده. این شیب به شما کمک میکند که حس قرار گرفتن یک شی مستطیلی در دستانتان نداشته باشید، بلکه باعث می‌شود که بسیار بهتر با قالب دست شما هماهنگی داشته باشد برای اعمال حرکت. اینها همه جزو نکات ریزی است که هوش و خلاقیت لدرمن را به ما یادآوری می‌کند.

پنج مولتی‌تول برتر لدرمن

برای باز کردن این ابزار شما باید یک ضامن را آزاد کنید تا انبردستی باز شود. این یعنی اینکه انبردست در حالت بسته در حالت قفل خواهد بود و دارای بازی در قسمت دسته ها نیست و این یک مزیت است.

در انتهای یکی از دسته‌های انبردست یک قالب کیت پیچ گوشتی کار گذاشته شده است و در آن یک دو سوی کوچک و در سر دیگر، یک چهارسوی کوچک تعبیه شده است. اما این تنها آچارهای این ابزار نیست. با فشار بر روی یک ضامن دو کیت پیچ گوشتی بلند برای شما آزاد میشود و میتوانید آنها را از دسته انبردست بیرون بکشید. البته کمی اینکار با سختی همراه است. دو عدد چهارسو و دوسو و همچنین یک آچار ال و ستاره منتظر شما خواهد بود. اندازه بزرگ این آچارها باعث می‌شن که بتوانید از آنها در حالت بسته انبردست هم استفاده کنید. ام وقت استفاده از آچارهای بلند امکان گم شدن کیت کوچک پیچ‌گوشتی وجود دارد. لدرمن به این هم فکر کرده است. شما می‌توانید کیت کوچک را بر روی یکی از دسته‌ها به حالت کشویی جا کنید. و این یکی دیگر از مزیت‌های این ابزار است.

در ته دسته دیگر این انبردست، یک گیره فلزی برای آویز کردن وجود دارد. همچنین سطحی دندانه‌دار بای ضربه زدن. راحت ضربه بزنید، ابزار در دست شما تکان نخواهد خورد! اما در زیر این به اصطلاح چکش یک کاتر تیز وجود دارد برای برش دادن طناب و هر نوع برزنتی. تمام تیغه ها و بدنه این انبردست از فولاد ضد زنگ 420HC غنی شده با کربن، ساخته شده است.

این انبردست در واقع یک دم‌باریک است که برای کارهای ظریف‌تر مناسب خواهد بود. همچنین تیغه سیم چین این ابزار نیز قابل تعویض است.

از این انبر دست موفق& مدل لدرمن MUT EOD نیز به بازار آمد که تفاوتهایی با مدل اولی دارد، از جمله داشتن سیم‌لخت‌کن.

لدرمن ام یو تی الارقم این که ابزاری تخصصی در زمینه اسلحه است، یک ابزار به شدت مفید و خوش‌دست هست برای زندگی روزمره، که از دانش بالایی در طراحی خود سود برده است. ام یو تی به راحتی در دسته پنج مولتی‌تول برتر لدرمن جای میگیرد.

۲- لدرمن SURGE

یک انبردست چند‌کاره سایز بزرگ تمام فولادی، تمام آن‌چیزی است که برای کار‌های سخت نیاز دارید. لدرمن SURGE در حالت بسته از دو چاقوی ساده و دندانه‌دار یک اره دو دندانه با سایز بزرگ سود می‌برد. همچنین یک قیچی کوچک که با یک ضامن حالت فنری به خود می‌گیرد. تمام این ابزارها با اشاره شست و به آسانی باز می‌شوند و دارای قفل ضامن دار هستند برای محافظت از دست.

انبردست در حالت باز، دو پیچ‌گوشتی دوسو در دو سایز دارد در کنار یک ابزار تمیزکاری و دوده‌زدایی. در سمت دیگر دسته پیچ‌گوشتی، یک درب بطری باز‌کن و یک درایور بیت‌کیت قرار دارد به همراه یک عدد چهارسو و دوسو.

SURGE یک انبردست سنگین وزن است و این به اعمال فشار از جانب شما در کارهای سخت کمک می‌کند. با نوک این انبردست می‌توانید قوی‌ترین ضربه‌ها را وارد کنید و به مانند یک چکش از آن استفاده کنید. دندانه‌های دهانه این انبردست به شکلی طراحی شده که با آن به مانند یک آچار می‌توانید هر پیج شش‌ضلعی را باز کنید. مفتولهای قوی را می‌توانید با تیغه قابل تعویض دهانه دو نیم کنید. همچنین این ابزار می‌تواند سیم‌ها را از روکش جدا کند.

پنج مولتی‌تول برتر لدرمن

سایز بزرگ سرج و بدنه تمام فولادش از این ابزار یک غول ساخته است که برای کارهای فنی با اصطکاک بالا بسیار کاربردیست. دو چاقوی سایز بزرگ این مولتی‌تول هر چیزی را می‌برد. از لاستیک ماشین تا کمربند برزنتی. همچنین هیچ چوبی از گزند اره دو‌دندانه این ابزار در امان نخواهد بود.

سرج نمره خوبی می‌گیرد به عنوان یک ابزار وحشی و به‌شدت مقاوم.

۳- لدرمن OHT

ما قبلا لدرمن OHT را بررسی کرده ایم در مقایسه با برند گربر و مولتی تول CENTER-DRIVE. این مطلب را می‌توانید از اینجا مطالعه کنید.

لدرمن OHT یک ابزار یک‌دست‌بازشو است که در برسی پنج مولتی‌تول برتر لدرمن جای خود را دارد. با یک دست و حرکت دادن شست خود می‌توانید از ابزارهای این مولتی‌تول استفاده کنید. تمام ابزارهای این مدل بدون باز کردن انبردست در دسترس شما خواهند بود. در واقع این انبر دست از طریق یک ضامن به صورت کشویی در دسترس شما قرار می‌گیرد. همچنین در حالت باز این انبردست به حالت فنری کار می‌کند و بسیار مناسب کار با یک‌دست است.

این انبردست جالب یک محصول واقعی یک‌دست‌بازشو است. از این نظر بسیار مناسب خواهد بود برای افراد فنی. همچنین برای سفر یک وسیله خوب و کاملا کاربردی خواهد بود برای استفاده در ماشین. دو چاقوی تیز که در مقایسه با لدرمن سرج سایز کوچکتری دارند، به همراه اره و یک کاتر، تیغه های فولادی این ابزار را تشکیل می‌دهند. دو عدد پیچ گوشتی دوسو و یک چارسو به همراه یک بطری بازکن نیز در این مولتی تول به کار گرفته شده است.

پنج مولتی‌تول برتر لدرمن

قیمت OHT در مقایسه با بقیه لدرمن‌ها پایین‌تر است و این یک حسن بزرگ برای این ابزار جذاب، یک برگ برنده است. با هزینه ایی نسبتا مناسب، صاحب یک ابزار همه‌کاره لدرمن ساخت آمریکا خواهید بود که ۲۵ سال گارانتی دارد. OHT یکی از پر‌فروشترین ابزارهای لدرمن است که از یک طراحی حساب‌شده در ابزارها و بدنه سود برده است.

۴- لدرمن SIGNAL

در برسی پنج مولتی‌تول برتر لدرمن، اگر به دنبال ابزاری تخصصی برای طبیعت می‌گردید، به سراغ لدرمن SIGNAL بروید. با وزن کم برای یک انبردست سایز بزرگ، این مولتی تول انتخاب بسیار مناسبی برای دوستداران طبیعت و آفرود است.

در این ابزار یک زائده آتش‌زنه وجود دارد که در انتهای آن سوت خطر وجود دارد. همچنین یک زائده دیگر هم در سمت دیگر این وسیله برای تیز کردن لبه چاقو وجود دارد با پوشش الماس.

در این ابزار، یک اره بزرگ و یک چاقوی بزرگ با دو سطح در لبه‌ها،‌ برای بریدن هرچیزی و اره کردن هر چوب  طبیعت مناسب خواهد بود.

پنج مولتی‌تول برتر لدرمن

سیگنال از طراحی زیبایی نیز در بدنه خود سود برده و دارای یک دیزاین مدرن است. در انتهای این انبردست یک سطح صاف برای ضربه زدن وجود دارد از جنس فولاد که یک گیره در انتهای آن است برای آویز کردن از لباس. همچنین یک گیره بر روی بدنه جاسازی شده است که میتواند انبردست را روی جیب شلوار جا دهد.

در انتهای دسته دیگر نیز، یک درباز‌کن، یک درایور بیت کیت و یک تیغه مخصوص دوده‌زدایی کار گذاشته شده است که همگی جزو ابزار نجات در طبیعت هستند. از انبردست این ابزار نیز نباید قافل شد که مناسب برای ضربه زدن و کات کردن مفتولهای مقاوم است.

اگر یک طبیعت‌گرد حرفه‌ایی هستید، سیگنال لازمید. ابزار چینی در طبیعت نه امنیت دارند و نه به‌صرفه هستند و ما را یاد همان ضرب المثل معروف میندازن که: آنقدر پولدار نیستم که جنس ارزان بخرم!

۵- لدرمن سری CHARGE

لدرمن‌های سری شارژ جزو گرانترین محصولات لدرمن هستند ما در این مقاله لدرمن CHARGE ALX را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

اگر شما یک ابزار‌باز باشید، قطعا به ارزش کاترهای چنگک مانند در موارد اورژانسی و استفاده‌های بسیار آن برای بریدن در زوایای خاص آگاه هستید. سری لدرمن CHARGE همگی از یک کاتر فولادی قوی و بلند در دسته های خود سود می‌برند. در مدل لدرمن ALX یک چاقو، یک سوهان کاملا کاربردی و یک اره قوی و بلند تعبیه شده است.

پنج مولتی‌تول برتر لدرمن

بیت کیت درایور برای انواع پیچ‌گوشتیها و آچارها و آچار ستاره به همراه در بطری بازکن، از دیگر امکانات این ابزار قدرتمند است. همچنین برای آویز کردن این وسیله یک قلاب در انتهای آن گنجانده شده است.

دهانه انبردستی دو قوس متفاوت دارد برای درگیرکردن انواع سطوح و همچنین سیم‌چینی با امکان جداسازی روکش از سیم.

سری شارژ تماما از فولاد ساخته شده است و یک همراه بسیار خوب برای انواع کاربردها و موقعیتها خواهد بود.

——————-

در جدول زیر، مشخصات کامل پنج مولتی‌تول برتر لدرمن آورده شده است تا با اندازه های واقعی آشنا شوید. احتمالا برای شما هم سخت خواهد بود انتخاب یکی از این لیست، اما لدرمن برای نیازهای متفاوت ابزار تولید می‌کند و اگر ما بدانیم که از ابزار چه چیزی می‌خواهیم انتخاب کمی ساده‌تر خواهد بود.

 

مدل وزن اندازه تیغه ها ابعاد در حالت بسته جنس بدنه جنس تیغه ها
MUT لدرمن 317.5 g 7.6 S 12.7 S فولاد ضد زنگ 420 فولاد ضد زنگ 420
SURGE لدرمن 335 g 7.87 S 11.5 S فولاد ضد زنگ 420 فولاد ضد زنگ 420
OHT لدرمن 280 g 56 S 11.5 S فولاد ضد زنگ 420 فولاد ضد زنگ 420
SIGNAL لدرمن 212.6 g 6.93 S 11.43 S فولاد ضد زنگ 420 فولاد ضد زنگ 420
CHARGE ALX لدرمن 235 g 7.37 S 10 S فولاد ضد زنگ 420 فولاد ضد زنگ 420

بیشتر بدانید

نظرات (2)

سيد علي طاهوي

سلام به اسموكيش و همه دوستان عزيز فقط در يك كلام بدون نقص و واقعا كاربردي و حرفه اي
من دو مدل از اسمو كيش خريداري نمودم:
١. Charge tti
٢.wave

محمد محمدی بالینی

با تشکر از این برسی اجمالی من خریدهای مختلفی از اسمو کیش انجام دادم فقط یه گلایه دارم اونم اینه که دیگه محصولات جدیدی از جمله محصولات لدرمن و غیره … اضافه نمی گردد و فقط شما روی فندکها بیشتر در حال توسعه هستید لطفا بخشهای دیگر رو نیز بروزرسانی کنید متشکرم