آیا میدانستید؟ فندک زیپو، ابزار لدرمن، چراغ قوه مگ لایت

آیا میدانستید؟ فندک زیپو، ابزار لدرمن، چراغ قوه مگ لایت

آیا میدانستید؟ فندک زیپو، ابزار لدرمن، چراغ قوه مگ لایت

آیا میدانستید

آیا میدانستید؛ فندکهای زیپو

داستان تولید “فندک های زیپو” از آنجا شروع شد که در سال ۱۹۳۲، “جورج ج بلیزدل” تصمیم گرفت برای یکی از دوستانش که با فندک اتریشی خودش سخت درگیر بود و از آن رضایت نداشت، یک فندک بسازد!
فندک های آن زمان با سوختهای مایع کار میکردن.پس بلیزدل یک فندک، تقریبا با شکل و اندازه زیپو های امروزی در کارگاهش تولید کرد و به دوستش هدیه داد.خیلی زود تعداد قابل توجهی سفارش ساخت فندک دریافت کرد. همین مورد توجه قرار گرفتن سبب شد در سال ۱۹۳۳ شرکتی تاسیس و تولید همان فندکها را به صورت رسمی در شهر بردفورد ایالت پنسیلوانیا شروع کنه و اسمش را زیپو بگذارد. علت انتخاب اين نام این بود که آقای بلیزدل، که  آوا و نام زیپ (که در لاتين زيپر تلفظ ميشود) را دوست داشت و به دنبال نامی شبیه به زیپ برای محصول مدرنش بود، اسم زیپو را برای محصول خود انتخاب کرد.از آن زمان تا به حال بیش از ۵۰۰ میلیون زیپو تولید شده.
اما چند نکته که باید در مورد زیپو بدانید:
_تمام فندک های استاندارد زیپو در برابر باد مقاومند و ضد باد محسوب میشوند.
_تمام فندک های استاندارد زیپو دارای گارانتی مادام العمر تعمیر هستند.
_تمام فندک های استاندارد زیپو در ایالت پنسیلوانیا امریکا تولید میشوند.
_تمام فندک های استاندارد زیپو قابلیت کار کردن در ارتفاعات را دارند (قابلیتی که فندک های گازی ندارند) به عبارتی؛ اختلاف فشار هوا به عملکرد زیپو خللی وارد نمیکند و آن را از کار نمی اندازد.
_تمام قابلیت ها و مزایای گفته و ناگفته سبب شده که زیپو شناخته شده ترین برند در بین تمام فندک های دنیا باشد.

گرانترین فندک زیپو

آیا میدانستید گران ترین فندک زیپو به مبلغ ۱۸ هزار دلار، در توکیوی ژاپن و در سال ۲۰۰۱ خریداری شد؟ جالبه که بدونید قیمت یک زیپو تمام طلای عیار 18 در همان سال، در حدود نصف این مبلغ بود!

این فندک تولید سال ۱۹۳۳ میباشد.

آیا میدانستید فندک زیپو بعد از حضور در انیمیشن موفق “وال ای”، یک بار دیگر در یک فیلم انیمیشن از کمپانی یونیورسال، حاضر شد؟ نام این فیلم “مینیون ها” بود و در سال ۲۰۱۵ اکران شد. زیپو در یک سکانس هیجان انگیز این فیلم، حضوری پر رنگ دارد.

آیا میدانستید زیپو برای کامل کردن مجموعه موزه خود، یک فندک از تولیدات خودش را به قیمت ۱۲ هزار دلار خریداری کرد؟ این خرید خبر ساز در سال ۲۰۰۲ اتفاق افتاد. البته لازمه که بدونید شرکت زیپو قبلا هم برای کامل کردن مجموعه موزه، فندک هایی را خریداری کرده، ولی نه به این قیمت و نه به این قدمت! این زیپو تولید سال ۱۹۳۳ میباشد.

آیا میدانستید شرکت “رانسون” که از تولید کنندگان معروف فندک های جیبی است، در سال ۲۰۱۰ فروخته شد؟ رانسون یک شرکت انگلیسی با قدمتی بیش از یک قرن،(تاسیس سال ۱۸۹۷)که مدل هایی از فندک را تولید میکرد که تا آن زمان حتی فندکی مشابه با طراحی های آن تولید نمی شد. جالبه که بدونید شرکت رانسون توسط شرکت “زیپو” آمریکا خریداری شد.

آیا میدانستید

چراغ قوه های مگ لایت

چراغ قوه های “مگ لایت” در سال ۱۹۷۹ توسط “آنتوتی مگلیکا” شروع به تولید کرد. تمام مگ لایت ها در شهر اونتاریو، واقع در ایالت کالیفورنیا تولید میشوند و از کمپانی های معروف امریکا محسوب میشود.
چراغ قوه های مگ لایت از همان ابتدای تولید به دلیل کیفیت بی نظیر و قابلیت متمرکز کردن نور، بسیار  مورد توجه قرار گرفتند؛ مخصوصا توسط نیروهای نظامی ایالات متحده، که از بدنه سبک و مقاوم آلومینیومی مگ لایت به عنوان باتون و سلاح سرد استفاده کردند!
اکنون مگ لایت چراغ قوه های تولید شده را در ابعاد و رنگهای متنوع به کشورهای گوناگون صادر میکند.
اضافه کردن شتاب سنج (جیرواسکوپ) و قابلیت هایی چون تنظیم میزان نور، ارسال سیگنال کمک، حالت کم مصرف، حالت فلش (استورج) و تنظیم سرعت نور، همچنین وسواس در طراحی و به روز بودن، سبب شده مگ لایت مشهورترین برند در میان تمام چراغ قوه های دنیا باشد.

آیا میدانستید یک مدل از چراغ قوه های مگ لایت پرتاب نوری مفید، بیش از ۶۴۰ متر را دارد؟
این مدل مگ لایت، که نام تجاری آن “مگ چارجر” میباشد، در اندازه استاندارد و معروف این شرکت (چراغ قوه های معروف باتون شکل پلیس امریکا) تولید میشود و قابلیت متمرکز کردن نور را دارد.
مگ چارجر از باتری های قدرتمند لیتیومی بهره میبرد و همان طور که از اسمش پیداست، قابلیت شارژ مجدد دارد.

آیا میدانستید استفاده از چراغ قوه های بزرگ مگ لایت(که ابعادی به شکل باتون دارند) برای پلیس لس آنجلس ممنوع است؟ این قانون در سال ۲۰۰۷، پس از حمله به یک مضنون و ضرب و شتم او توسط یک افسر پلیس لس آنجلس، تصویب و اجرا شد.

 

آیا میدانستید

ابزارهای لدرمن

“مولتی تول های لدرمن” در ایالت پورتلند امریکا تولید میشوند. شروع تولیدات لدرمن به سال ۱۹۸۳ برمیگرده. یعنی چند سال قبل از مسافرت های “تیموتی اس.لدرمن” به اروپا و خاور میانه. در حین این مسافرت ها آقای لدرمن برای برطرف کردن مشکلاتی که برای ماشین ها و لوازم هتل ها پیش می آمد، از یک چاقوی تاشو جیبی استفاده میکرد. پس  برای بر طرف کردن این کمبود، در سال ۱۹۸۳ تصمیم به تولید یک ابزار توانمند، کم حجم و با قابلیتهای گوناگون گرفت، که برای مصارف صنعتی بسیار مناسب بود. در همان سال اولین ابزار چند منظوره یا همان مولتی تول را با نام “پی اس تی” طراحی و به بازارعرضه کرد.
شرکت لدرمن فقط بعد از یک سال توانست ۳۰،۰۰۰ ابزار(مولتی تول) را به فروش برساند که این آمار در حال حاضر به بیش از ۱۷،۰۰۰ وسیله در هفته رسیده.
دقت بی نظیر سازندگان و کیفیت بالای موادی که در محصولات لدرمن استفاده میشود سبب شده، تمام ابزار های این شرکت از گارانتی ۲۵ ساله بهره مند شوند. مورد استفاده قرار گرفتن این ابزار در ارتش  هم، مهر تاییدی بر کیفیت بالای لدرمن محسوب میشود.

آیا میدانستید شرکت لدرمن ابزار چند کاره ای تولید میکند که تمام ۱۶ کارایی و قابلیت آن، میتواند تنها با به کار گرفتن یک دست مورد استفاده قرار گیرد؟ نام این محصول “وان هند تول” یا “او اچ تی” میباشد که به معنای ابزار یک دستی میباشد.  این ابزار در ارتش امریکا، مورد تایید و استفاده قرار گرفته است.

آیا میدانستید شركت لدرمن آمريكا ابزاري توليد ميكند كه با آن ميتوان به آساني آتش روشن كرد؟
سيگنال” نام اين ابزار كارآمد و قدرتمند ميباشد كه همراه با چكش، انبردست، سيم چين، چاقو، اره و دیگر امکانات، دو قطعه آتشزنه دارد كه براي ايجاد آتش مورد استفاده قرار ميگيرد و از لوازم محبوب كوهنوردان و طرفداران كمپ ميباشد.

آيا ميدانستيد ابزار لدرمن در فيلم هاي بسيار حضور یافته؟ از نمونه هاي مشهور آن ميتوان به:
“Oblivion” و “13 hours” اشاره كرد.

آيا ميدانستيد كمپاني لدرمن ابزاري ٢٩ كاره در قالب دستبند توليد ميكند؟!اين ابزار قدرتمند و كارآمد، از ١٠ قطعه فولادي تشكيل شده است. ابزار تريد ميتواند هميشه همراه شما باشد و در مواقع لزوم مورد استفاده قرار بگيرد و شما را تنها نمي گذارد؛ حتي در هواپيما! (قابل حمل در تمام هواپيماها). این دستبند قابليت هاي بينظيري همچون : پيچ گوشتي در اشكال مختلف(چهارسو، سر تخت و ٦پر در سايز هاي پر كاربرد) آچارهای متفاوت، قطع كننده، شكننده شيشه (براي مواقع ضروري)، درب باز كن و سوزن تعويض سيم كارت را در خود دارد.


بیشتر بدانید

نظرات (3)

علی ریزوندی

وای آدم بعضی از اینارو میخونه شگفت زده میشه والا ما نمیدونستیم شما گفتین دستتون درد نکنه

فریما قدمی

عالی بود

فرشاد آرانی

بسیاررر کامل و عالی ????????????

ارسال دیدگاه